شما اینجا هستید
اجتماعی » زلنسکی از غرب می‌خواهد روسیه را مجبور به صلح کند

منبع ایسنا

زلنسکی از سران غرب خواسته که با هر روش ضروری، به روسیه برای صلح فشار بیاورند.

 این گفته‌ها در حالی مطرح شده که ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین مدت‌هاست که انجام مذاکره مستقیم با روسیه را منع کرده و گفته تا وقتی که نیروهای این کشور از برخی مناطق اوکراین شامل کریمه خارج نشوند، بر سر میز مذاکره حاضر نخواهد شد.

درخواست او در حالی مطرح می‌شود که روسیه پیشرفت‌هایی در جبهه نبرد داشته و کی‌یف به شدت از کمبود تسلیحات رنج می‌برد.

زلنسکی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا گفت: ما باید کار مشترک خود را با شرکای خود تشدید کنیم تا به دستاوردهای بیشتری دست یابیم. امنیت و اجبار ملموس روسیه برای صلح به هر وسیله‌ای.

براساس گزارش بی بی سی، زلنسکی با این ادعا که روسیه هر ماه حدود ۳۲۰۰ بمب هدایت شونده را روی اوکراین پرتاب می‌کند به خبرنگاران در اسپانی گفت: شما بودید چطور با اینها می‌جنگیدید؟

زلنسکی در ادامه حضورش در مادرید از سران غرب خواست ممنوعیت‌ها برای استفاده از تسلیحات غرب به منظور حمله به داخل خاک روسیه را بردارند.

بسیاری از کشورها از جمله آمریکا تاکید دارند که کی‌یف به حملاتش علیه نیروهای روسی در قلمروی اوکراین متمرکز باشد.

وی همچنین ایده دعوت از روسیه را برای نشست صلح برنامه ریزی شده ماه آتی میلادی در سوئیس رد کرد. در این نشست قرار است نمایندگانی از ۹۰ کشور جهان حاضر باشند.

نمایندگان تلاش خواهند کرد مسیری را برای صلح عادلانه و پایدار در اوکراین بر اساس ۱۰ خواسته مطرح شده توسط کی‌یف برای بازگرداندن تمام اراضی تحت کنترل روسیه، پرداخت غرامت برای خسارات ناشی از جنگ و ایجاد یک دادگاه ویژه برای پیگرد قانونی جنگ روسیه ترسیم کنند؛ طرحی که مسکو قاطعانه آن را رد کرده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفته است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه آماده گفت‌وگو است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ریگا انلاین |