شما اینجا هستید
آرشیو هفته نامه » موردی از “طاعون نشخوارکنندگان” در کرمانشاه گزارش نشده است

موردی از "طاعون نشخوارکنندگان" در کرمانشاه گزارش نشده است

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: تاکنون هیچ موردی از شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان در جمعیت دام سبک و حیات وحش استان گزارش نشده است.

 حسین حیدری:، از طاعون نشخوارکنندگان به عنوان یک بیماری بی‌خطر در انسان  و در عین حال خطرناک و کشنده برای دام‌ها یاد کرد.

وی با بیان اینکه طاعون نشخوارکنندگان یک بیماری ویروسی کشنده در دام است، گفت: این بیماری به هیچ عنوان قابل انتقال به انسان نبوده، لذا هیچ خطری برای انسان‌ها ندارد.

حیدری تاکید کرد: مردم نگران نباشند، طاعون نشخوارکنندگان بیماری مشترک بین انسان و دام نیست و صرفاً نشخوارکنندگان کوچک را درگیر می‌کند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به تایید کانون هایی از شیوع بیماری در برخی استان‌ها در روزهای گذشته، گفت: در کرمانشاه خبری از شیوع طاعون نشخوارکنندگان کوچک نیست و تاکنون هیچ موردی از شیوع بیماری در جمعیت دام سبک و حیات وحش استان گزارش نشده و با تمهیدات اندیشیده شده برای نقل و انتقال دام با لحاظ شرایط قرنطینه ای امیدواریم هیچ کانونی از بیماری را در استان نداشته باشیم.

حیدری ادامه داد: برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری رصد و پایش جمعیت دامی استان با جدیت ادامه پیدا خواهد کرد.

حیدری سپس با اشاره به واکسیناسیون جمعیت دام سبک استان علیه طاعون نشخوارکنندگان کوچک، گفت: از حیث واکسیناسیون جزو استانهای پیشتاز در کشور هستیم و نزدیک به ۱۰۰ درصد جمعیت دام سبک استان را علیه این بیماری واکسینه کرده‌ایم./ایسنا-کرمانشاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ریگا انلاین |